Jēlnaftas rafinēšana

Jēlnaftas pārstrāde veido 6-8 % no visa pasaules rūpnieciskā enerģijas patēriņa, un enerģijas izmaksas dažās naftas pārstrādes rūpnīcās veido līdz pat 50 % no kopējām OPEX. Tāpēc energoefektivitātes uzlabošana ir ļoti svarīga visās naftas pārstrādes rūpnīcās un visos procesos, īpašu uzmanību pievēršot galvenajiem enerģijas patērētājiem. Piemēram, jēlnaftas atmosfēras un vakuuma destilācija bieži vien veido līdz pat 30 % no naftas rafinēšanas rūpnīcas kopējā enerģijas patēriņa. Taču, optimizējot procesus pareizā veidā, to var samazināt pat par 25%!

Alfa Laval ir ilgstoša pieredze sadarbībā ar naftas pārstrādes rūpnīcām, lai optimizētu šos svarīgos procesus un maksimāli palielinātu moderno risinājumu potenciālo efektivitāti. Izmantojot kompaktus, metinātus plākšņu siltummaiņus, kuru efektivitāte ir līdz pat piecām reizēm augstāka nekā tradicionālo čaulu un cauruļu siltummaiņu, mēs esam palīdzējuši klientiem ievērojami samazināt gan enerģijas patēriņu, gan CO2 emisijas. Tas nodrošina arī virkni sekundāru ieguvumu, piemēram, lielāku ražošanas jaudu, labāku produktu iznākumu un kvalitāti, uzticamāku procesu darbības laiku un mazākas projekta ieguldījumu izmaksas.

cleantech_refinery210108.jpg

 

Crude oil refineries annual emissions reductions calculation

Aplūkojiet skaitļus: energoefektivitātes potenciāls naftas pārstrādes rūpnīcās

Vai zinājāt, ka katru gadu Alfa Laval uzstādītie plākšņu siltummaiņi naftas pārstrādes rūpnīcām ietaupa 54 TWh enerģijas, salīdzinot ar to, ko tās patērētu, izmantojot mazāk efektīvus, tradicionālos siltummaiņus? Attiecīgais CO2 emisiju samazinājums ir vairāk nekā 13 miljoni tonnu.

Iedomājieties, ja katra naftas pārstrādes rūpnīca pārietu uz efektīvākiem, kompaktiem metinātiem plākšņu siltummaiņiem visos procesos. Mēs varētu samazināt enerģijas patēriņu par 23% un globālās oglekļa emisijas par 245 miljoniem tonnu. Tas ir tikpat daudz, cik visa Spānija emitē vesela gada laikā!

Vēlaties uzzināt vairāk par to, kā Alfa Laval var palielināt naftas pārstrādes rūpnīcu energoefektivitāti? Lejupielādējiet mūsu infografiku, lai iepazītos ar informāciju.


Lejupielādēt mūsu infografiku

Klientu piemēri

crude oil refinery in China

Vides aizsardzības mērķu sasniegšana naftas pārstrādes rūpniecībā

The Hengli Group ir viens no Ķīnas lielākajiem naftas pārstrādes uzņēmumiem, un tam ir vērienīgi ilgtspējības mērķi. Patiesībā viens no mērķiem ir "uzturēt augstākus standartus nekā Ķīnas valdības vides aizsardzības noteikumi". Lasiet pilnu stāstu, lai uzzinātu, kā viņi samazināja enerģijas patēriņu par 30 %, maksimāli palielinot efektivitāti jaunās, modernās naftas pārstrādes rūpnīcās Čangsiņas salas esošajā jēlnaftas destilācijas iekārtā.


Uzziniet vairāk

Oil refinery in Sweden

Pilnveidojiet un samaziniet: Kā augstāka energoefektivitāte samazina izmaksas

Zviedrijas lielākajam degvielas uzņēmumam četru esošo čaulu un cauruļu siltummaiņu aizstāšana ar vienu kompaktu plākšņu siltummaini no Alfa Laval ļāva ietaupīt 7 MW enerģijas. Turklāt tas ļāva samazināt CO2 emisijas par 14 600 tonnām gadā. Iepazīstieties ar viņu stāstu, lai uzzinātu, kā viņi izmantoja Alfa Laval pieredzi energoefektivitātes optimizēšanā naftas pārstrādes rūpnīcās.


Uzziniet vairāk

Oil refinery in the USA

Efektivitātes uzlabošana Amerikas numur viens naftas pārstrādes uzņēmumā

The Valero Energy Corporation sāka savu darbību kā neliela reģionāla naftas pārstrādes kompānija Amerikas dienvidrietumos. Šodien tā ir nozares līdere, kas nosaka augstus korporatīvās atbildības un vides aizsardzības standartus. Uzziniet, kā ciešā sadarbība ar Alfa Laval ir ļāvusi uzņēmumam maksimāli palielināt enerģijas reģenerāciju, pateicoties siltuma efektivitātei, kas ievērojami pārsniedz tradicionālos nozares standartus.


Uzziniet vairāk

Mūsu risinājumi

Alfa Laval Compabloc plate heat exchanger

Alfa Laval Compabloc

Alfa Laval Compabloc ir siltumapmaiņas čempions: tehniski pārbaudīts, ļoti efektīvs risinājums augsta spiediena vai temperatūras apstākļos, tostarp augsta piesārņojuma apstākļos. Šobrīd vairāk nekā 2600 Compabloc siltummaiņi ir uzstādīti kritiskos naftas pārstrādes procesos. No tiem vairāk nekā 1000 ir izmantoti jēlnaftas destilācijas procesos, kur to uzlabotā energoefektivitāte ļauj naftas pārstrādes rūpnīcām samazināt CO2 emisijas par vismaz 25%, salīdzinot ar tradicionālajiem risinājumiem.


Uzziniet vairāk

Alfa Laval welded spiral heat exchanger

Metināti spirālveida siltummaiņi

Alfa Laval spirālveida siltummaiņi ir izstrādāti, lai risinātu vislielākās siltuma apmaiņas problēmas. Pateicoties unikālajai konstrukcijai, tie novērš plūsmas izkliedi, tādējādi līdz minimumam samazinot aizsērējuma nogulsnēšanos neatkarīgi no tā, vai viens vai abi šķidrumi ir ar augstu aizsērējuma pakāpi. Tādējādi mūsu spirālveida siltummaiņi vienmēr nodrošina maksimālu efektivitāti un pieejamību. Dažos procesos tie var pat palīdzēt maksimāli palielināt konversijas rādītājus un produkta iznākumu.


Uzziniet vairāk

Alfa Laval Packinox plate heat exchanger

Alfa Laval Packinox

Packinox siltummainis ir ideāli piemērots lieliem kombinētiem padeves un izplūdes siltuma atgūšanas uzdevumiem katalītiskā riforminga un aromātisko savienojumu ražošanas procesos. Tā izcilā siltumtehniskā veiktspēja, augstā hidrauliskā efektivitāte un kompaktā izmēra konstrukcija ļauj optimizēt energoefektivitāti un maksimāli palielināt procesa jaudu, atstājot viszemāko ietekmi uz vidi. Packinox reģenerē vairāk siltuma pie zemāka cikla spiediena krituma nekā tradicionālie risinājumi, kā rezultātā samazinās nepieciešamās investīcijas padeves krāsns un reciklētās gāzes kompresora jaudai.

Uzziniet vairāk

Atklājiet priekšrocības, ko sniedz sadarbība ar Alfa Laval

Jūsu naftas pārstrādes rūpnīcas procesu efektivitātei ir būtiska nozīme, lai mūsdienās saglabātu konkurētspēju, un bieži vien ir lielas iespējas veikt uzlabojumus. Izstrādājot savas naftas pārstrādes rūpnīcas procesus tā, lai pilnībā izmantotu visefektīvākos pieejamos risinājumus, jūs varat ievērojami palielināt gan rentabilitāti, gan ilgtspējību. Ja jūsu partneris ir Alfa Laval, jums ir pieejama pasaulē vadošā pieredze procesu optimizācijas jomā. Iesaistiet mūs jau pamatprojektēšanas sākumā, lai izmantotu mūsu unikālās zināšanas.

oil-refinery-green-grass-plants-sunset


cleantech_symbol_RGB_png.png

Ilgtspējīga partnerība

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk

Sazinieties ar mums šodien, lai uzzinātu vairāk par mūsu ilgtspējīgiem risinājumiem.

Sazinieties ar mums

Jūsu informācija tiek glabāta un apstrādāta saskaņā ar mūsu konfidencialitātes un datu aizsardzības politiku.