Oglekļa uztveršana, izmantošana un uzglabāšana

Oglekļa dioksīda uztveršana, izmantošana un uzglabāšana (CCU/S) būs viena no svarīgākajām pieejām, lai virzītos uz ilgtspējīgu attīstību. Lai gan nelielas CCU ražotnes pastāv jau vairākus gadu desmitus, arvien izplatītākas kļūst liela mēroga iekārtas. Pēc uztveršanas CO2 parasti tiek uzglabāts ģeoloģiskos veidojumos, novēršot tā emisiju atmosfērā. Tomēr daudzās rūpniecības nozarēs ir arī risinājumi, kā atkārtoti izmantot uztverto oglekli, lai palielinātu ražīgumu un tādējādi arī rentabilitāti. Viens no piemēriem ir uzlabota naftas ieguve (EOR), kad uztverto CO2 iesmidzina naftas urbumos, lai palielinātu spiedienu un līdz ar to arī ražību.

Neatkarīgi no izvēlētās pieejas, efektīvas siltummaiņu tehnoloģijas ir būtiski svarīgas, lai CCU/S kļūtu komerciāli dzīvotspējīgas. Alfa Laval ir bijusi neatņemams partneris daudzu CCU/S iekārtu pirms un pēc sadedzināšanas izstrādē dažādās nozarēs. Ar savu plašo siltummaiņu klāstu mēs atbalstām klientus, lai apmierinātu šī energoietilpīgā procesa prasības, maksimāli palielinot CO2 uztveršanu, vienlaikus samazinot tvaika patēriņu un komunālo pakalpojumu prasības.

Carbon_Capture_Utilization_Storage_hero_image_web.jpg

Cleantech-Carbon-capture-case.jpg

Paātrināt rentablu oglekļa uztveršanu

Alfa Laval siltummaiņu tehnoloģijai ir bijusi galvenā loma vairāk nekā pusē pasaules CCU/S iekārtu. Mūsu unikālie Alfa Laval Packinox plākšņu un rāmju siltummaiņi ļauj attīstīt objektus, kas atvieglos oglekļa uztveršanas iespējas ar lieliem apjomradītiem ietaupījumiem. Lasiet šo stāstu, lai uzzinātu vairāk par to, kāda nozīme oglekļa dioksīda uztveršanā ir siltuma pārnesei un kā mēs sadarbojamies ar lielākajiem procesu licenču izsniedzējiem un galalietotājiem, lai padarītu to iespējamu.


Uzzini vairāk

Mūsu risinājumi

Alfa Laval piedāvā plašu siltummaiņu klāstu, kas atbilst CCU/S lietojumu energoietilpīgajām prasībām. Mēs varam palīdzēt maksimāli palielināt enerģijas atgūšanu dažādos režīmos, tostarp attiecībā uz nabadzīgiem/bagātiem siltummaiņiem, kas ir lielākais siltuma atgūšanas pienākums procesā. Mēs piedāvājam arī risinājumus, kā līdz minimumam samazināt enerģijas un dzesēšanas ūdens vajadzības, vienlaikus maksimāli palielinot CO2 uztveršanas efektivitāti un samazinot kompresora paketes un citu procesa iekārtu izmaksas.

Carbon-capture-utilization_storage_chart_EN_RGB.png

widegap_left_side_640x360.png

Alfa Laval WideGap

WideGap plākšņu un rāmju siltummaiņi ar blīvēm ir pielāgoti zema spiediena kondensācijai, izmantojot lielāku kanālu spraugu nekā parasti, lai samazinātu spiediena kritumu kondensācijas pusē. Tā unikālā konstrukcija ļauj maksimāli palielināt kondensāciju ar iespējami mazāku tvaiku daudzumu, kas nonāk kompresorā. Tas samazina ieguldījumu izmaksas un kompresora paketes enerģijas patēriņu. Tāpēc WideGap ir labi piemērots specifiskiem stripera kondensācijas pakalpojumiem oglekļa uztveršanas procesos.


Uzzini vairāk

Compabloc_640x360.jpg

Alfa Laval Compabloc


Compabloc ir tehniski pārbaudīts risinājums, kas darbojas kā reboileri šķīdinātāju atdalīšanas un reģenerācijas pakalpojumos visā pasaulē un piedāvā virkni priekšrocību salīdzinājumā ar tradicionālajiem tējkannu vai termosifonu čaulu un cauruļu siltummaiņiem. Compabloc ar savu nelielo platību un plūstošo svaru nodrošina minimālas uzstādīšanas izmaksas, savukārt mazais aizturēšanas tilpums var samazināt šķīdinātāja krājumus līdz pat 20 %. Turklāt iespēja strādāt ar zemāku tvaika piesātinājuma spiedienu un temperatūru, kā arī bez mirušajām zonām nodrošina minimālu šķīdinātāja degradāciju.

Uzzini vairāk

plate_heat_exchangers_welded-plate-shell.jpg

Alfa Laval Packinox

Packinox siltummainis ir ideāli piemērots darbiem, kur nepieciešama maksimāla enerģijas atgūšana. Šis unikālais siltummainis ļauj izstrādāt visefektīvākos procesus, izmantojot tikai vienu siltummaini ar minimālu laukuma platību. Savukārt Packinox metinātā konstrukcija nodrošina visgarākos ekspluatācijas intervālus un visdrošāko risinājumu šķīdinātāju noplūdes riska samazināšanai.


Uzzini vairāk

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Alfa Laval plākšņu un rāmju siltummaiņi ar blīvēm

Mūsu rūpniecisko plākšņu siltummaiņu līnija ir piemērota darbiem, kur nepieciešama augsta un rentabla siltuma atgūšana. Tie ir arī lieliski piemēroti dzesēšanas ūdens patēriņa samazināšanai. Tā kā to konstrukcija ir paredzēta ilgstošai ekspluatācijai un minimālām apkopes prasībām, tie nosaka jaunus efektivitātes, uzticamības un apkopes standartus.


Uzzini vairāk

Alfa Laval Niagara WSAC_modular_640x360.png

Alfa Laval Niagara mitrās virsmas gaisa dzesētāji

Niagara mitrās virsmas gaisa dzesētāji (WSAC®) ir pēc pasūtījuma veidotas slēgta cikla dzesēšanas un kondensācijas sistēmas, kas apvieno augstu veiktspēju, zemas ekspluatācijas izmaksas, kompaktu izmēru un uzticamu darbību. Izmantojot gaisu kā dzesēšanas līdzekli, līdz minimumam tiek samazināta procesa izejas temperatūra, kas vēl vairāk samazina tvaiku daudzumu, kas nonāk kompresora pakāpē, vienlaikus saglabājot augstāku to blīvumu. Tas nodrošina zemas ieguldījumu izmaksas kompresora komplektācijā.


Learn vairāk


cleantech_symbol_RGB_png.png

Ilgtspējīga partnerība

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk

Sazinieties ar mums šodien, lai uzzinātu vairāk par mūsu ilgtspējīgiem risinājumiem.

Sazinieties ar mums

Jūsu informācija tiek glabāta un apstrādāta saskaņā ar mūsu konfidencialitātes un datu aizsardzības politiku.