Asiņu pārstrāde

Reģenerējamās asinis veido 3 –4% no lielākās daļas dzīvnieku. Šīs asinis bieži tiek izmestas kopā ar citiem subproduktiem. Tomēr ar pareizo aprīkojumu šo asins komponentu var izmantot kā izejvielu produktiem, kas paredzēti lietošanai pārtikā, kā arī tehniskiem produktiem. Dzīvnieku asinis sastāv no plazmas un sarkanajām šūnām (ko sauc arī par hemoglobīnu). Plazma ir funkcionāls proteīns ar komerciālu potenciālu lietošanai pārtikā. Sarkanie asinsķermenīši parasti tiek lietoti neēdamas, žāvētas fo

Blood processing 640x360

 

Asins milti

 

Neapstrādātas asinis no nokautiem dzīvniekiem var izmantot izejvielu plašam rūpniecisko procesu klāstam, kas palielina to vērtību un/vai padara tās īpašības lietderīgākas.

 

Alfa Laval nodrošina apstrādes sistēmas, kas tehniskās kvalitātes asinis pārvērš asins miltos ar tirgus vērtību, kas ir ievērojami augstāka nekā standarta gaļas un kaulu miltiem.

 

Asins plazma

 

Līdz pat 60% neapstrādātu asiņu ražo no plazmas, kas ir funkcionāls proteīns ar ievērojamu komerciālu potenciālu.

 

Tomēr šīs ēdamās olbaltumvielas ir jāapstrādā ar vislielāko rūpību, lai tās pārdotu augstvērtīgu produktu. Šāda apstrāde ir jākonfigurē, lai nodrošinātu saudzīgu ārstēšanu, kas samazina jebkuru bīdes efektu, kas var pārraut eritrocītu.

 

Asins plazmas apstrāde parasti ietver ultrafiltrāciju, kurā proteīns tiek attīrīts un sāls atdalās, pēc tam koncentrētā plazma tiek sasaldēta vai izsmidzināta.