Alfa Laval - Aprites ekonomika

Aprites ekonomika

Mūsdienās mēs dzīvojam lineārā ekonomikā, kas balstās uz principu "ņem un veido atkritumus". Produkti tiek izmantoti un izmesti, liedzot mums piekļuvi joprojām vērtīgiem un bieži vien nepietiekamiem dabas resursiem un vēl vairāk veicinot piesārņojumu. Taču aprites ekonomikā viss produkta dzīves cikls ir veidots tā, lai novērstu atkritumus un piesārņojumu. Kad viens produkts vairs nav dzīvotspējīgs, tā materiāli un sastāvdaļas tiek izmantoti citos veidos. Viss nonāk recirkulācijā, tādējādi panākot reģenerāciju, kas vērojama dabas sistēmās.

Pateicoties mūsu unikālajai izpratnei par atdalīšanas un siltuma tehnoloģijām, Alfa Laval ir izvirzījusies vadībā jaunu risinājumu izstrādē, lai veicinātu aprites ekonomiku. Šodien mēs varam palīdzēt jums uzlabot resursu efektivitāti un atkritumu samazināšanu, atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, lai optimizētu jūsu ražošanas procesus un nodrošinātu uzticamāku un ilgtspējīgāku darbību. Kopā mēs varam paātrināt pāreju uz aprites ekonomiku bioķīmisko vielu, bioplastmasas, biodegvielas, cieto sadzīves atkritumu (CSW), nulles šķidrumu izplūdes (ZLD), plastmasas, tekstilizstrādājumu un citu materiālu pārstrādes jomā.

Cleantech-Circular-economy-intro-final.jpg

 

cleantech-circular-economy-chart-final.png

Aprites ekonomikas definēšana


Ellen MacArthur fonda (Ellen MacArthur Foundation) definētā aprites ekonomika ir balstīta uz principiem, kas paredz atkritumu un piesārņojuma novēršanu, produktu un materiālu saglabāšanu un dabas sistēmu atjaunošanu.

Citiem vārdiem sakot, nekas nenonāk atkritumos un visi mūsu dabas resursi tiek izmantoti visefektīvākajā veidā, atkal un atkal. Produkti tiek ražoti, izmantojot atjaunojamo enerģiju. Ražošanas procesos ūdens, ķimikālijas un materiāli tiek izmantoti atkārtoti, samazināti un pārstrādāti. Blakusproduktus iegūst, lai tos izmantotu citās aprites sistēmās. Pēc tam produkts tiek izmantots pēc iespējas ilgāk. Ja produkts salūzt, to nevis izmet, bet gan salabo. Izstrādājuma aprites cikla beigās tā sastāvdaļas tiek pārstrādātas, lai tās atkal varētu izmantot ražošanā, tādējādi noslēdzot apli. Bioloģiskais materiāls, kas netiek pārstrādāts, tā vietā sadalās, atjaunojoties ar saules gaismu, CO2 un barības vielām, lai nodrošinātu jaunu dabas resursu augšanu.

Tas, protams, būs milzīgas pārmaiņas rūpniecībā, taču tās ir nepieciešamas. Vai jūsu uzņēmums ir gatavs pāriet uz aprites uzņēmējdarbības modeli? Ja jā, sazinieties ar mums jau šodien, lai uzzinātu par daudzajiem veidiem, kā mūsu risinājumi var palīdzēt jums sasniegt jūsu mērķus.


Sazinies ar mums

Pionieriska sadarbība ilgtspējīgas otrreizējās pārstrādes jomā


Alfa Laval un Stena Recycling ir apvienojušas spēkus, lai izstrādātu revolucionāru uzņēmējdarbības modeli, kas ļauj efektīvi pārstrādāt siltummaiņus. Sadarbība starp abiem attiecīgo jomu līderiem varētu ļaut reģenerēt līdz pat 100 % vērtīgo metālu, kas atrodami Alfa Laval produktos. Turklāt tas veicinās vecāku siltummaiņu tehnoloģiju aizstāšanu ar modernākām, energoefektīvākām konstrukcijām, kas palīdzēs samazināt globālās oglekļa emisijas.

"Šis ir svarīgs solis ceļā uz aprites un ilgtspējīgāku pieeju... Šī iniciatīva ir abpusēji izdevīga gan mūsu klientiem, gan sabiedrībai," saka Enerģētikas nodaļas prezidente Sūzanna Pālēna Oklunda (Susanne Pahlén Åklundh).

"Sadarbība ar Alfa Laval vēlreiz parāda, kādus efektīvus aprites risinājumus mēs varam radīt, strādājot kopā," saka Fredriks Pettersons, Stena Recycling Sweden rīkotājdirektors.

Izlasīt pilnu stāstu

 

cleantech-Recycling-intro-img-final.jpg

cleantech-Resource-efficiency-intro-img-final.jpg

Resursu efektivitāte

Ko patiesībā nozīmē efektīvāk izmantot resursus? Galu galā runa ir par ražīguma palielināšanu, protams, maksimāli izmantojot visas izejvielas, kā arī nodrošinot, ka nekas nenonāk atkritumos.

Pareizi īstenota, resursu efektivitāte ne tikai uzlabo jūsu darbības ilgtspēju. Tas var būt arī gudrs veids, kā samazināt izmaksas un palielināt rentabilitāti. Alfa Laval piedāvā daudzveidīgus risinājumus un zināšanas, lai palīdzētu jums uzlabot resursu patēriņa aprites cikliskumu, sākot no ekoloģiskām un bioloģiskām ķimikālijām un beidzot ar dabīgiem aukstumaģentiem. Uzziniet, kā mēs varam atbalstīt jūsu nozari jau šodien.

 

Uzzini vairāk

Cleantech-Reuse-reduce-recycle-final-210303.jpg

Izmanto atkārtoti, samazini un pārstrādā

Lielākā daļa mūsdienu rūpniecisko procesu patērē daudz dabas resursu un rezultātā rada ievērojamu daudzumu atkritumu. Tomēr, izmantojot pareizas tehnoloģijas, ir kļuvis arvien vairāk iespējams samazināt atkritumu daudzumu un tādējādi samazināt gan ietekmi uz vidi, gan darbības izmaksas.

Alfa Laval ir plaša pieredze, atbalstot klientus ar attīrīšanas un reģenerācijas risinājumiem uz vietas, kas ļauj uzlabot jūsu atkritumu un ūdens plūsmu pārvaldību. Mūsu augsti efektīvie separācijas un ūdens apsaimniekošanas risinājumi var palīdzēt jums samazināt, atkārtoti izmantot un pārstrādāt atkritumus pavisam jaunos veidos.


Uzzini vairāk

Cleantech-product-lifetime-final-210303.jpg

Product lifetime

Ensuring sustainability in the circular economy also means optimizing and maximizing the lifetime performance of each product.

At Alfa Laval, this is a major part of how we consider the designs of our equipment and the materials we use. We work with customers to ensure our products are operated in the optimal way to ensure long-lasting, efficient performance. Our comprehensive service portfolio ensures every Alfa Laval customer has the right support to get the best lifetime operation from their equipment. In some cases, we can even advise on how the product can be reused and recycled at the end of its life.


Learn more

Outokumpu aprites paātrināšana

Outokumpu, pasaules līderis nerūsējošā tērauda ražošanā, samazināja oglekļa dioksīda emisiju, uzlabojot šķidro resursu patēriņa aprites principu savā attaukošanas procesā. Iespēja atkārtoti izmantot lielāku šķidruma daudzumu ilgāk palīdzēja uzlabot ražošanas efektivitāti, kā arī samazināja lūžņu daudzumu un uzlaboja galaproduktu kvalitāti. Noskatieties šo videoklipu, lai uzzinātu vairāk.

Klātbūtne visos sektoros

Pateicoties vadošajām atdalīšanas un siltuma pārneses inovācijām, Alfa Laval ir plaši pārstāvēta visdažādākajās rūpniecības nozarēs. Vēlaties uzzināt, kā mēs varam palīdzēt jums uzlabot jūsu darbības aprites cikliskumu? Izvēlieties savu jomu no tālāk dotā saraksta.

Steam_and_heat_640x360.jpg

Nulles šķidruma izplūde (NŠI)

Alfa Laval NŠI sistēmas ir izturīgi, kompakti risinājumi, kas paredzēti, lai līdz minimumam samazinātu šķidrumu izplūdi dažādos rūpniecisko atkritumu veidos. NŠI sistēmas optimizē ūdens patēriņa efektivitāti, izmantojot siltuma risinājumu un atdalīšanas tehnoloģiju kombināciju, kuras pamatā ir AlfaFlash iztvaicētājs.


Uzzini vairāk

cleantech-biobased-chemicals-intro-img.jpg

Bioloģiskas ķimikālijas

Ķīmiskām vielām un materiāliem, kas iegūti no dažādiem biomasas avotiem, ir liela nozīme, lai samazinātu mūsu atkarību no neatjaunojamiem resursiem. Kokus, augus, kultūraugus, aļģes, baktērijas un bioloģiskos atkritumus var izmantot dažādās formās un veidos, lai ražotu dažādas bioloģiskas ķīmiskās vielas, degvielu, produktus un starpproduktus. Alfa Laval var palīdzēt uzlabot efektivitāti un ilgtspēju plaša spektra bioloģiskās ķīmijas lietojumos.


Uzzini vairāk

cleantech-Recycling-intro-img-final.jpg

Otrreizējā pārstrāde

Aprites ekonomikā pēdējā produkta aprites cikla fāze ir otrreizējā pārstrāde. Tas ļauj izmantot izstrādājumā esošās sastāvdaļas un dabas resursus, atgriežot tos ražošanā. Mūsdienās jaunie procesi rada jaunas iespējas plastmasas, tekstilizstrādājumu, bateriju, cieto sadzīves atkritumu (CSA) un citu materiālu pārstrādes procesu komercializācijai.


Uzzini vairāk

cleantech_symbols.jpg

Ilgtspējīga partnerība

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk

Sazinieties ar mums šodien, lai uzzinātu vairāk par mūsu ilgtspējīgiem risinājumiem.

Sazinies ar mums

Šī informācija tiek glabāta un apstrādāta saskaņā ar mūsu privātuma politiku.