Oil and Gas utility systems

Naftas un gāzes ražošanai nepieciešamas dažādas sistēmas, kas nodrošina komunālos pakalpojumus, lai atbalstītu galveno procesu. No utilītas dzesēšanas, jūras ūdens pacelšanas un ugunsdzēsības ūdens sūknēšanas līdz siltuma reģenerācijai, elektroenerģijas ražošanai un balasta ūdens sūknēšanai Alfa Laval ir plašs kompakto, uzticamo un rentablo utilītu sistēmu klāsts, kas ļauj paveikt šo darbu.

oil and gas utility systems main image 640x360px

Risinājumi naftas un gāzes komunālo pakalpojumu sistēmām


Alfa Laval naftas un gāzes inženiertehniskās sistēmas ir ļoti svarīgas, lai nodrošinātu galveno naftas un gāzes procesu sekmīgu norisi. Šeit sniegts īss pārskats par plašo komunālo sistēmu klāstu, ko Alfa Laval ir izstrādājusi naftas un gāzes nozarei, lai uzlabotu naftas un gāzes procesu vispārējo veiktspēju.

Komunālā dzesēšana

Alfa Laval jau izsenis darbojas siltuma un aukstuma apmaiņas jomā. Urbšanas darbos mūsu pieredze tiek izmantota, izstrādājot starplikas plākšņu siltummaiņus un gaisa siltummaiņus dažādām lietderības funkcijām.

Mūsu siltuma apmaiņas risinājumi jau tagad ir kompakti un energoefektīvi. Tomēr mēs turpinām paplašināt robežas, ieviešot jaunus plākšņu modeļus un citas inovācijas, kas vēl vairāk optimizē siltuma apmaiņu un samazina piesārņojumu. Rezultātā iegūtie risinājumi ir tikpat viegli kopjami un ekonomiski efektīvi.

Jūras ūdens pacēlājs
Jūras ūdens pacelšana ir plaši izplatīta lietojumos atklātā jūrā. To var izmantot nepārtraukti dzesēšanas ūdens padevei, kā arī ar pārtraukumiem, piemēram, balastēšanas laikā. Kesonu uzstādīšana un Framo sūkņu izmantošana šim nolūkam novērš applūšanas risku, vienlaikus samazinot CAPEX un OPEX.

Sūkņi izmanto bezkabeļu koncepciju, kas novērš kabeļu pārvietošanu un iegremdēšanu zem ūdens. Tie ir konstruēti ar motora un visu elektrisko un rotējošo daļu aizsardzību pret pārspiedienu, tādējādi nodrošinot drošu un uzticamu darbību bīstamās zonās. Visas Framo jūras ūdens pacēlāju sistēmas pirms piegādes tiek testētas pilnā mērogā, lai nodrošinātu vieglu uzstādīšanu nodošanas ekspluatācijā laikā.

Ugunsdzēsības ūdens sūknēšana
Ūdens sūknēšana ir pirmā aizsardzības līnija, lai novērstu ar ugunsgrēku saistītas katastrofas. Framo ugunsdzēsības ūdens sūkņi tiek izmantoti jūrā jau kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, kļūstot par ugunsdzēsības sistēmu izvēli, pateicoties to reaģētspējai un uzticamībai.

Darbina dīzeļģeneratori. Framo ugunsdzēsības ūdens sūkņi ir pieejami ar hidraulisko un elektrisko piedziņu.
versijās, un to izvēle galvenokārt balstās uz izplūstamā ūdens daudzumu. Visas Framo ugunsdzēsības ūdens sūkņu sistēmas pirms piegādes tiek testētas pilnā apjomā, lai nodrošinātu vieglu uzstādīšanu nodošanas ekspluatācijā laikā.

Svaigā ūdens ražošana
Alfa Laval saldūdens ģeneratori ļauj jūras iekārtām un kuģiem ekonomiski izmantot bagātīgo jūras ūdeni. Mēs esam pirmie, kas uzsākuši kompaktu saldūdens ražošanu, izmantojot vakuumdestilāciju, tādējādi novēršot bunkurēto ūdeni apkalpes un tehniskajām vajadzībām.

Pirms vairāk nekā 50 gadiem ieviestā tehnoloģija ar termisko piedziņu kopš tā laika ir attīstījusies līdz kompaktu, energoefektīvu sistēmu klāstam. Balstoties uz dzinēju un tā saražoto siltumu, izmantojot elektroenerģiju, mēs varam konfigurēt efektīvu risinājumu no mūsu Alfa Laval ORCA, AQUA vai DOLPHIN sērijas.

Degvielas un smēreļļas tīrīšana
Alfa Laval palīdz iegūt visaugstāko vērtību no visu veidu eļļām. Neatkarīgi no tā, vai tiek maksimāli palielināta degvielas ieguve no atlikušajām eļļām vai pagarināts cirkulējošo smērvielu kalpošanas laiks, mūsu risinājumi nodrošina ilgtermiņa ekonomiju, vienlaikus aizsargājot dzinēju vai gāzes turbīnu un citas jutīgas iekārtas. Mūsu centrbēdzes separācijas tehnoloģija jau sen ir noteikusi separācijas veiktspējas standartu. Mūsdienās mūsu separatori ir kļuvuši modulārāki un mazāk sarežģīti, bet to nodrošinātā efektivitāte un aizsardzība ir tikai pieaugusi.

Slēgta dzesēšanas cilpa
Īpaši ārzonas procesos dzesēšana un ražošanas jauda ir cieši saistītas. Slēgta cilpa
sistēmām jābūt pareizi projektētām, lai maksimāli palielinātu dzesēšanu un novērstu apkopes problēmas.
Alfa Laval ir gadu desmitiem ilga dzesēšanas pieredze, un tai ir zināšanas un aprīkojums, lai nodrošinātu efektīvu dzesēšanu. Alfa Laval plākšņu siltummaiņi ar blīvēm, ko papildina mūsu uzticamie filtri, optimizē siltuma pārnesi un samazina aizsērēšanu. Uz sauszemes mūsu Alfa Laval Niagara mitrās virsmas gaisa dzesētāji ir rentabla iespēja samazināt ūdens un ķīmisko vielu patēriņu.

Slēgta dzesēšanas sistēma (integrēta)
FLNG lietojumos, kur dzesēšana ir īpaši svarīga, ideāli piemērota ir integrēta slēgta dzesēšanas ūdens sistēma. Tā apvieno slēgtu dzesēšanas cilpu ar atvērtu dzesēšanas cilpu, ļaujot abas daļas optimizēt un racionalizēt. Sistēma aizstāj tradicionālos virszemes sūkņu moduļus ar kompaktiem Framo jūras ūdens pacēlāja sūkņiem, kas samazina gan platību, gan svaru. Atvērtajā jūras ūdens cilpā dzesēšanas veiktspēja ir pilnībā optimizēta, lai līdz minimumam samazinātu nepieciešamo aprīkojumu. Kopējais rezultāts ir zemākas CAPEX izmaksas un kompaktāki izmēri.

Tvaika un siltuma ražošana
Daudzos ražošanas procesos ir nepieciešams liels tvaika, karstā ūdens vai karstas eļļas daudzums. Alfa Laval ir gan gadu desmitiem ilga pieredze siltuma jomā, gan pierādīta pieredze inovatīvu katlu un sadedzināšanas sistēmu piegādē. Mūsu augstas efektivitātes Alfa Laval Aalborg sistēmas, kas pieejamas ar vairāku kurināmo sadedzināšanas tehnoloģiju, var tikt piegādātas kā pielāgotas moduļu sistēmas jebkurām prasībām. Pilnībā integrētas un gatavas uzstādīšanai, tās nodrošina drošu, bezrūpīgu ekspluatāciju ar mazu ietekmi uz vidi un zemām ekspluatācijas izmaksām.

Atkritumu siltuma atgūšana
Mūsdienu dīzeļdzinēji un gāzturbīnu dzinēji ir daudz efektīvāki par saviem priekštečiem. Tomēr liels daudzums degvielas enerģijas joprojām izdalās siltuma veidā. Izmantojot no dažādiem avotiem iegūto siltumenerģiju tvaika un karstā ūdens ražošanai, Alfa Laval Aalborg izlietotā siltuma reģenerācijas sistēmas kopumā uzlabo iekārtu efektivitāti.
Pierādītā efektivitāte, mūsu atkritumu siltuma reģenerācijas sistēmas nodrošina dokumentētu degvielas ietaupījumu un CO2 emisiju samazinājumu. Tās ir kompaktas un elastīgas, tāpēc tās var viegli uzstādīt un uzturēt - pat jau esošās iekārtās.

Inertās gāzes ražošana
Degošu gāzu maisījumi ir galvenā problēma, jo īpaši izkraušanas laikā. Alfa Laval ir zināšanas un rīki, lai nodrošinātu stabilu tvertņu vidi gan drošās, gan bīstamās zonās. Modulārās Alfa Laval Smit sistēmas, kas ražo inerto gāzi, izmantojot vairākas metodes, ir vadošie risinājumi skābekļa līmeņa pazemināšanai tvertnēs. Lielākā daļa no tām ir balstītas uz unikālo Ultramizing® principu, kas izsmidzina degvieleļļu, lai gāzi bez kvēpiem iegūtu pat pie daļējas slodzes.

Enerģijas ražošana
Neatkarīgi no tā, vai tas notiek atklātā jūrā vai uz sauszemes, elektroenerģijas zudumi ražošanas procesos nozīmē ienākumu zaudējumus. Framo konteineros vai uz platformām uzstādītas dīzeļģeneratoru sistēmas sniedz vērtīgu drošību, nodrošinot, ka vienmēr ir pieejama nepieciešamā vai avārijas elektroenerģijas padeve. Framo ģeneratoru sistēmas ir konstruētas tā, lai tās varētu droši iedarbināt pat aukstās palaišanas laikā. Izkārtotas kā autonomas vienības, kas ietver visas nepieciešamās palīgsistēmas, tās ļauj nepārtraukti darboties noteiktu laiku ar nominālo jaudu. Visas Framo ģeneratoru sistēmas pirms piegādes tiek testētas pilnā mērogā, lai nodrošinātu vieglu uzstādīšanu nodošanas ekspluatācijā laikā.

Balasta ūdens sūknēšana
Pārdomāti izstrādāta balasta sistēma nodrošina lielāku drošību, vienlaikus atbrīvojot vairāk vietas kravai, tāpēc Framo iegremdētie balasta sūkņi ir modernu tankkuģu sūkņu izvēle. Sūkņi ir uzstādīti balasta tvertnēs. Kombinācijā ar iegremdētu Framo kravas sūkni katrā kravas tvertnē, šāds risinājums padara sūkņu telpu lieku, un uzstādīšana ir vienkārša. Gaisa ežektors, kas savienots ar sūkņu iesūknēšanas pusi, ieslēdzas un apstājas automātiski, tādējādi padarot balasta sūkņus pašsūcošus.

Kondensāta apstrāde
Pēc attīrīšanas no gāzes kondensētie smagie ogļūdeņraži ir vērtīga tirdzniecības prece. Framo kravas sūkņi, kas spēj apstrādāt pat viskozākos materiālus, ir lielisks risinājums kondensāta uzglabāšanas pārvaldībai un kondensāta izkraušanai tālākai pārdošanai. Iegremdētie kravas sūkņi ar hidraulisko piedziņu ietaupa virsbūves vietu un svaru. Izkraušanas sistēmu var apvienot ar Framo ķīmisko sūkņu sistēmu vai uzstādīt ar atsevišķu hidrauliskās jaudas sistēmu. Visas Framo kravas sūknēšanas sistēmas pirms piegādes tiek testētas pilnā mērogā, lai nodrošinātu vieglu uzstādīšanu nodošanas ekspluatācijā laikā.

Turning the tide - how to achieve a 90% cost reduction for offshore fresh water generation

Presentation: fresh water for life

Read more about Framo

Utility systems solutions for drilling

 • Fire water pumping
 • Fresh water generation
 • Fuel and lube oil cleaning
 • Sea water lift
 • Utility cooling

Utility systems solutions for oil production

 • Ballast water pumping
 • Closed loop cooling
 • Fire water pumping
 • Fresh water generation
 • Fuel and lube oil cleaning
 • Inert gas production
 • Sea water lift
 • Steam and heat generation
 • Power generation
 • Waste heat recovery

Utility system solutions for gas production

 • Ballast water pumping
 • Closed loop cooling
 • Closed loop cooling system (integrated)
 • Condensate handling
 • Fire water pumping
 • Fresh water generation
 • Fuel and lube oil cleaning
 • Inert gas production
 • Sea water lift
 • Steam and heat generation
 • Power generation
 • Waste heat recovery