Dzesēšanas torņa mainītājs

Vidējā datu centrā dzesētāji pārstāv vienu no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem. Tā rezultātā bieži rodas augstas darbības izmaksas, kā arī ievērojamas bažas par vidi, jo ir palielinājusies oglekļa iedarbība. Dzesēšanas torņus, kurus plaši izmanto, lai izkliedētu siltumu no datu centriem, var izmantot arī brīvajā dzesēšanas režīmā, lai apietu dzesētāju un tādējādi palīdzētu atrisināt šīs problēmas.

Vidējā datu centrā dzesēšanas iekārtas ir viens no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem. Tas bieži vien rada augstas ekspluatācijas izmaksas, kā arī bažas par vides aizsardzību, jo palielinās oglekļa dioksīda emisijas. Dzesēšanas torņus, ko plaši izmanto datu centru siltuma izkliedēšanai, var izmantot arī brīvās dzesēšanas režīmā, apejot dzesēšanas iekārtu un tādējādi palīdzot atrisināt šīs problēmas.

Tomēr atklāti dzesēšanas torņi var būt arī galvenais datu centra dzesēšanas sistēmas bojājumu avots, kas samazina termisko efektivitāti, rada darbietilpīgu apkopi, tīrīšanu un iekārtu bojājumus. Tas viss, savukārt, vēl vairāk palielina ekspluatācijas izmaksas.

Aukstuma plātnes un rāmju siltummaiņi ir gudrs veids, kā nodrošināt brīvu dzesēšanu un līdz minimumam samazināt aizsērēšanas risku. Vislabākais ir tas, ka tas neietekmē jūsu sistēmas dzesēšanas veiktspēju!


Uzziniet vairāk! Sazinieties ar mums šodien!

 

Dzesēšanas sistēma ar dzesētāju

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_chiller.jpg

Dzesēšanas iekārtas ir viens no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem datu centrā. Lieli kompresori darbojas nepārtraukti, lai dzesēšanas cikla ietvaros saspiestu aukstuma aģenta gāzes. Tas nozīmē gan augstas ekspluatācijas izmaksas, gan bažas par vides ilgtspēju.

Dzesētāja apvedceļš ar plākšņu siltummaini

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_plate_heat_exchanger.jpg

Iespēja brīvi dzesēt ilgstošos aukstuma periodos nozīmē, ka aukstumiekārtu var izslēgt, tādējādi ietaupot tūkstošiem eiro. Šim nolūkam ir nepieciešams plākšņu un rāmja siltummainis ar blīvējumu, kas konstruēts ar iespējami tuvāko temperatūru, lai maksimāli pagarinātu laiku, kad aukstumiekārtu var atslēgt. Ja paļaujas uz atklātu dzesēšanas torni, siltummainis var darboties arī kā starpmezgls, aizsargājot kondensatoru no nevēlamiem gružiem un kalcija karbonāta veidošanās. Tādējādi enerģijas patēriņa efektivitāte (PUE) samazinās par 7 %.

 

Piesārņojuma problēmu risināšana

Lielākajā daļā datu centru dzesēšanas sistēma ir gandrīz pilnībā slēgta. Izņēmums bieži vien ir atvērts dzesēšanas tornis, kas veido vienīgo sistēmas saskari ar atmosfēru. Tas rada būtisku aizsērēšanas avotu, kas laika gaitā palielina izmaksas, ko rada samazināta veiktspēja, apkope un remonts un pat iekārtu izslēgšana.

Alfa Laval var palīdzēt jums izvairīties no šīm problēmām, izmantojot pārbaudītus plākšņu un rāmju siltummaiņu risinājumus ar blīvēm, apvienojumā ar mūsu vadošajām zināšanām aizsērējuma pārvaldībā. Noskatieties šo videoklipu ar mūsu eksperti Olgu, lai uzzinātu vairāk.

Dzesēšanas tornis bez siltummaiņa (atvērta sistēma)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_open_system.jpg

Dzesēšanas torņa ventilatori piesaista gaisā esošās daļiņas, kas nonāk dzesēšanas ūdenī un galu galā datu centra dzesēšanas sistēmas iekārtās. Atkritumi nogulsnējas mazplūsmas vai mirušās vietās, kas rada lielas uzturēšanas izmaksas un neplānotas izslēgšanas iespēju.

Šīs tā sauktās "atvērtās" dzesēšanas torņu sistēmas var būt arī paaugstināta kalcija karbonāta (CaCO3) un hlorīda (Cl) jonu līmeņa avots. Nevēlamajiem minerāliem laika gaitā uzkrājoties, tie rada nogulsnes un koroziju, kas ievērojami samazina siltuma pārvades efektivitāti un palielina sūknēšanas izmaksas.

 

Dzesēšanas tornis ar siltummaini (slēgta sistēma)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_closed_system.jpg

Izmantojot plākšņu un rāmja siltummaini ar blīvējumu kā "ķēdes pārtraucēju" dzesēšanas ūdens kontūrā, varat "noslēgt" sistēmu. Ūdens, kas no dzesēšanas torņa nonāk iekārtā, ir brīvs no gružiem un augsta CaCO3 un korozīvo Cl jonu līmeņa. Tas nozīmē lielākus ietaupījumus, jo samazinās apkopes dīkstāves, tīrīšanas ķimikāliju un sūknēšanas izmaksas.

Alfa Laval labi izstrādātie siltummaiņi ar pretplūsmas plūsmu ļauj panākt temperatūras pietuvināšanos līdz pat 1°C, kas nozīmē, ka ietekme uz kopējo dzesēšanas efektivitāti ir ierobežota.

Plākšņu un rāmja siltummaiņa ar blīvējumu priekšrocības

  • Ļauj apiet dzesētāju, lai nodrošinātu brīvu dzesēšanu, ja to atļauj āra temperatūra un klimats.
  • Samazinātas ūdens un sūknēšanas izmaksas, pateicoties tīrākām caurulēm un minimālām skalošanas vajadzībām.
  • Samazinātas pakārtoto dzesēšanas iekārtu tehniskās apkopes izmaksas
  • Uzlabots darbspējas laiks bez neplānotas apturēšanas korozijas problēmu dēļ.
  • Vienkārša un viegla siltummaiņa tīrīšana, ko veic tikai viens operators dažu stundu laikā
  • Veiktspējas sertifikāts saskaņā ar AHRI

 

gphe_ahri.jpg

Ietaupījumi daudzās dimensijās

Uzstādot dzesēšanas torni ar labi izstrādātu blīvētu plākšņu siltummaini, varat uzlabot datu centra rentabilitāti un ilgtspēju dažādos veidos. Piemēram, samazinot enerģijas patēriņa efektivitāti (PUE) par 7 %, par tādu pašu procentu samazinās arī jūsu iekārtas oglekļa izmantošanas efektivitāte (CUE). Pareizi ekspluatēts un uzturēts siltummainis var arī būtiski ietekmēt jūsu ūdens izmantošanas efektivitāti (WUE). Siltummainis ļauj arī atgūt siltumu, un kopumā tas nozīmē zemāku OPEX. 

Sazinies ar mums jau tagad, lai uzzinātu vairāk

Izstrādājiet savu sistēmu maksimālai rentabilitātei

Lai gūtu maksimālu labumu no dzesēšanas sistēmas, ir ļoti svarīgi, lai iestatījumi būtu optimizēti jūsu datu centram un vietējam klimatam. Tāpēc slēgta dzesēšanas ūdens kontūra projektēšana ir vairāk nekā tikai jebkura plākšņu siltummaiņa uzstādīšana. Kad jūs piesaistāt Alfa Laval jau no pirmās dienas, mēs strādāsim kopā ar jums, lai nodrošinātu, ka jūs saņemat jūsu apstākļiem pielāgotu risinājumu, kura veiktspēju garantē AHRI sertifikācijas programma. Tā jūs nodrošināsiet maksimālu termisko efektivitāti ar minimālu aizsērēšanas risku, lai iegūtu vislielākos iespējamos ietaupījumus.

Atklājiet zaļo IT nākotni kopā ar Alfa Laval

Alfa Laval ir piegādājusi risinājumus serveru telpu dzesēšanai jau kopš interneta pirmsākumiem. Mūsdienās mēs piedāvājam plašu datu centru dzesēšanas risinājumu klāstu, ko nodrošina pasaules mēroga servisa tīkls ar ekspertiem, kuri izprot jūsu biznesu. Sadarbojoties ar mums, kad sākat plānot datu centra projektu, mēs varam palīdzēt jums izstrādāt sistēmu, kas nodrošina maksimālu dzesēšanas efektivitāti un uzticamību.

 

Apskati mūsu kopējo datu centra risinājumus

Vai esat gatavs uzzināt vairāk?

Vēlaties uzzināt, kā mēs varam palielināt jūsu datu centra rentabilitāti un ilgtspēju ar viediem dzesēšanas torņu risinājumiem, kuru pamatā ir vadošās plākšņu siltummaiņu tehnoloģijas? Sazinieties ar mums šodien, un mūsu eksperti sazināsies ar jums!

Šī informācija tiek glabāta un apstrādāta saskaņā ar mūsu konfidencialitātes politiku.